Přehlídka automobilové techniky v depozitáři v Brně-Řečkovicích

Expozicemhd.cz

Přehlídka automobilové techniky v depozitáři v Brně-Řečkovicích

Depozitář v Brně-Řečkovicích s historickými vozidly se otevřel o víkendu 23. – 24. dubna od 9.00 do 17.00 hodin. Tato každoroční akce se v letech 2020 a 2021 nemohla z důvodu covidové pandemie konat, takže letos se uskutečnila po dvouleté přestávce.

Zájemci si mohli prohlédnout vozy z muzejních sbírek. Jsou to vozidla městské hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy), vojenskou techniku i osobní automobily. Pozvání přijali i hosté, mimo jiné Dopravní společnost Zlín – Otrokovice, společnost Busline Semily, či členové Tatra klubu Kolín. Chybět nebudou ani návštěvníky oblíbené okružní jízdy historickými autobusy do okolí.

Z Oboru historická vozidla a spalovací motory byly vystaveny vybrané automobily ze zemí bývalé RVHP (Rady vzájemné hospodářské pomoci), tedy z období před rokem 1989. Zajímavostí byly i parní nákladní automobil Škoda Sentinel, vyráběný v letech 1924–1935 ve Škodových závodech.

Z Oboru militaria Technické muzeum v Brně nabídlo zcela nové přírůstky ve své sbírce, které muzeum získalo na podzim roku 2021 – radiolokátor P-19 na podvozku nákladního automobilu ZIL-131 a letištní přehledový a přistávací radiolokátor RPL-5, a dále také představí vybranou vojenskou techniku reprezentující průřez tímto sbírkovým fondem. Vystaveny byly např. i vozidla Praga V3S různého provedení, vybrané vozy značky Avia, dále Tatra 148 pojízdné zařízení pro očistu bojové techniky a málo známý nákladní automobil ROSS R210, který se měl na začátku 90. let stát nástupcem legendární Pragy V3S.

Fotografe z akce